Turizmi

Postuar: Shtator 21, 2011 te Aktualitet

Plazhet, masa te rrepta per shkelesit e ligjit

Sezoni turistik ka vene ne gatishmeri te gjithe sistemin shendetesor. Ndryshe nga nje vit me pare, ndeshkimi per ata qe ndotin plazhet apo inspektoret hijeno-sanitar qe nuk zbatojne ligjin do te jene te menjehershem dhe me te forta. Kjo u be e ditur gjate nje mbledhje te posacme me drejtoret e drejtorive te shendetit publik ne rrethe. Duke iu referuar urdhrit te ministrit te Shendetesise, Petrit Vasili, drejtori i Politikave Shendetesore, Pellumb Pipero ka paralajmeruar inspektoret se kete vit nuk duhet te kete asnje problem. “Kete vit nuk pranojme asnje justifikim. Te gjithe do te jene te barabarte perpara ligjit. Kjo fillon nga subjektet te cilat duhet te penalizohen qe ne momentin e pare ashtu edhe per inspektoret te cilet do te gjobiten”, ka pohuar Pipero. Duke pasur ne konsiderate pranine e bakterit esherikia koli ne Evrope, Pipero kerkoi vemendje maksimale ndaj semundjeve infektive dhe kontroll te rrepte te ushqimeve, apo ujit te pijshem vecanerisht ne zonat turistike. 

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s