VIPAT

Postuar: Shtator 21, 2011 te Lifestyle

Eshte gjithmone e me e nxehte fundjava, kur behet fjale per personazhet e njohur te skenes dhe ekranit shqiptar. Megjithate pjesa me e madhe e tyre, kete moment e shfrytezojne per te gjetur sadopak freski pergjate bregdetit ne jug te vendit, apo edhe jashte Shqiperise. E ndersa impenjimet e tyre te perditshme i mbajne te lidhur ne Tirane gjate diteve te javes, fundjaven VIP-at shqiptare ia dedikojne teresisht relaksit. Ata perpiqen te jene larg zhurmave dhe rremujes, por edhe larg objektivit te padeshirueshem te paparazzeve. Megjithate ne kete stine kaq dinamike ka edhe nga ata, qe ne vend te pushimeve kane zgjedhur te punojne duke e ditur, qe vera shenon edhe stinen me fitimprurese per te gjithe. Ja si jane shperndare kete fundjave nje pjese e personazheve te njohur skenike.

Mariza Ikonomi iken ne Dhermi me nje shoqe

Eshte nje nga ato kengetare, qe stina e nxehte nuk e gjen ne nje vend. Sot ne Tirane, neser ne Pogradec dhe gjate fundjaves ka perfunduar ne Dhermi. Ne fakt e tille ka qene gjithmone vera e Mariza Ikonomit, qe pergjithesisht ka nderthurur punen me pushimet. Duke shfrytezuar faktin, qe pjesa me e madhe e ofertave per koncerte kane qene ne zonen bregdetare Mariza ka alternuar keshtu muziken me relaksin buze detit. Por nga sa kemi mesuar, ndalesa e saj e radhes ne Dhermi, kesaj here ka qene ndryshe. Dihet tashme, qe Dhermiu eshte shnderruar ne vendin e preferuar te artisteve shqiptare, ndaj edhe Mariza ka zgjedhur, qe gjate fundjaves qe lame pas vetem te pushoje, duke e lene disi menjane pjesen e koncerteve. Ne shoqerine e saj ka qene nje mikeshe, qe nuk i perkiste botes se artit, ndersa ndryshe nga sa mund te mendohej, askush nuk e ka pare kengetaren te shoqeruar me nje mashkull. Kjo na ben te besojme, qe ndoshta edhe kete vere Mariza do te pushoje me shoqet.

Manjola Nallbani me familjen ne Oher

Pas nje recitali teper original dhe profesionist, qe dhuroi ne Pallatin e Brigadave per Manjola Nallbanin eshte koha e pushimeve. Kengetarja e njohur, duket se ka nisur nje turne te gjate pushimesh, qe pritet te vazhdoje deri ne fund te veres. Sigurisht prane saj jane te dyja vajzat dhe bashkeshorti. Fillimisht Manjola dhe familja e saj jane ndalur per te kaluar disa dite ne qytetin e Durresit, megjithate ky ka qene vetem fillimi i sezonit. Fundjava e ka gjetur kengetaren ne qytetin e Ohrit, ndersa nuk dime nese gjate kesaj jave do te ndalet serish ne Durres apo ne ndonje plazh tjeter. Duke qene nje familjare e rregullt, por edhe nje kengetare profesioniste Manjola Nallbani eshte e kujdesshme ne ofertat qe i behen per koncerte. Se pari ajo merr ne konsiderate rendesine e eventit, ku e ftojne dhe se dyti tani ne vere, i kufizon shume aktivitetet, sepse nuk deshiron aspak t’i privoje vajzat nga kenaqesia e pushimeve familjare.

Ornela Bregu, ne Vlore per ditet e fundit te shtatzenise

Eshte ne ditet e fundit te shtatzenise dhe larg zhurmave e rremujes se Tiranes, ka preferuar Vloren. Ne pritje te femijes se saj te dyte duket, se Ornela Bregu ka zgjedhur te qendroje ne bregdet, te pakten deri ne momentin, qe do te afrohet data e lindjes. Mesojme se femija pritet te vije ne jete ne ditet e para te muajit gusht, ndaj deri atehere Ornela do te qendroje ne qytetin bregdetar, ku eshte vendosur me bashkeshortin dhe vajzen e saj. Por ne kete rast, me shume se sa plazhin dhe diellin Ornela preferon ajrin e paster dhe shetitjet e pasdites. Sepse sic dihet tashme per nje femije, qe do te vije ne jete eshte shume e rendesishme edhe faza perpara lindjes, ndaj Ornela nuk neglizhon asgje ne kete drejtim. Sidoqofte gjate kesaj periudhe ajo ka gjetur kohe te pozoje ne nje prej revistave te permuajshme shqiptare, duke zbuluar barkun dhe duke folur per shtatzenine e saj. Nje imazh, qe na kujton pamjet e Demi Moore dhe Britney Spears gjate shtatzenise, por sigurisht jo aq te guximshme.

Eneda Tarifa preferon Durresin, por pa pushime

Ne pergjithesi zgjedh te pushoje ne fund te veres, atehere kur koncertet dhe ftesat muzikore shkojne drejt reduktimit. Por kete vit, Eneda Tarifa e ka privuar veten nga kenaqesia e te pushuarit. Sepse pikerisht ne shtator, kur ndoshta mund te mendonte per t’u shkeputur nga rutina e perditshme ajo synon te nxjerre albumin e saj. E duke ditur se puna per realizimin e nje albumi kerkon perkushtim dhe seriozitet, Eneda nuk mund t’ia lere asgje rastesise. Ajo eshte duke punuar seriozisht ne menyre, qe ne shtator gjithcka te shkoje sipas parashikimit. Gjithsesi gjate fundjaves, ka pranuar te jete ne qytetin e Durresit, e ftuar ne nje koncert, por gjithesi pa iu drejtuar plazhit.

Hygerta Sako buze detit me vajzen dhe bashkeshortin

I eshte drejtuar Vlores per nje fundjave ndryshe. Dhe duket se kjo eshte shpesh zgjedhja me e mire, per ish-missin Hygerta Sako dhe familjen e saj. Jo vetem per faktin, se bashkeshorti i Hygertes eshte nga Vlora, por edhe se, ai eshte atje pronar i njerit prej hoteleve te shumte ne kete qytet. Natyrisht me ciftin ka qene edhe vajza e tyre Anais, qe me sa duket e pelqen shume detin dhe eshte nje arsye me shume, qe i ben prinderit ta braktisin Tiranen ne keto dite te nxehta vere. Per me teper, tashme qe Hygerta eshte ne linja shume me elegante se dikur, kjo duhet te jete per te nje kenaqesi me teper. Por ky fillimjave e gjen perseri ne kryeqytet Hygerten, qe i eshte kthyer impenjimeve te perditshme, kujdesit per familjen si dhe angazhimit me dyqanin e fustaneve te nuserise, “Hygerta’s Angel”. Nderkohe dihet tashme, qe ajo eshte shkeputur nga emisioni ne TVA, por kjo nuk do te thote, qe sezoni i ardhshem televiziv nuk do e gjeje ne ndonje television tjeter.

Orinda zgjedh Kosoven dhe vjen me nje cmim

Fundjava e ka gjetur ne Kosove dhe ka ardhur qe andej me nje cmim. E kemi fjalen per kengetaren  e cila la vendosur te pushoje gjate muajit gusht, ndersa ne kete sezon duket me shume e impenjuar me promovimin e klipit dhe kengeve te reja. Gjate javes se shkuar, ajo ka qene pjesemarrese ne festivalin “Celesi muzikor” ne Prishtine, ku eshte kthyer pasditen e djeshme edhe me cmimin e interpretimit me te mire. Duket se kete vere, ndryshe nga stina e kaluar, Orinda e ka marre gjithcka shume seriozisht ne drejtim te muzikes.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s